Anna Friel

Anna Friel-životopis

24. února 2010 v 21:13 | kačule


Anna Friel začínala na sklonku 80. let na různých divadelních scénách v Británii. Později se uplatnila v TV. Vytvořila jednu z hlavních úloh - herečku - v populární mýdlové opeře Brookside (1993-95), za niž dostala Národní televizní cenu 1995. V řadě dalších seriálů vystoupila jako host, mj. Emmerdale Farm, Coronation Street, Medics (Medikové), Tales from the Crypt (Příběhy ze záhrobí - ČTV), Cadfael (Případy bratra Cadfaela - ČTV) a In Suspicious Circumstances (Za podezřelých okolností).

Ve filmu úspěšně debutovala úlohou kadeřnice Prue, nejmladší ze tří hrdinek, přicházejících z města jako dobrovolnice pracovat na venkov, v dramatu z období 2. světové války Armáda v sukních (r. D. Leland). V přepisu známé Shakespearovy komedie Sen noci svatojánské (r. M. Hoffman) vytvořila postavu krásné Athéňanky Hermie.

Následovaly filmové snímky The Stringer, Makléř, Sunset Strip, Watermelon, Nejlepší obchodníci, The War Bride (za který byla nominována na Genie Award), S tebou i bez tebe a Timeline - proud času.
 
 

Reklama